Farklılıklarımız

Farklılıklarımız

 

*FİZİKİ ORTAMIMIZ : Kurumumuz çocuklarımızın gelişimi ve eğitimleri için en uygun fiziki şartları sağlamıştır. Sınıflarımız çocuklarımızın başarı düzeylerini olumlu şekilde etkileyecek psikolojik şartlar göz önüne alınarak hazırlanmış , uygun malzeme seçimi ile desteklenmiştir. Yaz kış kullanılabilir bahçemiz çocuklarımıza yeni bir yaşam alanı sağlamakta , geniş ve kullanışlı alanı ile derslerimizde farklılık katmaktadır.

*GÜVENİLİR VE SICAK BİR ORTAM: Çocuklarımızın bizlere emanet edildiğini bilen ve bu bilinçle yerine getirilmesi gereken hassasiyetleri en titiz şekilde yerine getiren kurumumuz 24 saat güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Çocuklarımız güvenle eğitimlerine devam etmekle birlikte evlerindeki sıcak ve samimi ortamı da beraberinde bulabilmektedirler. Yapılan görüşmelerde velilerimiz ile  öğrencimizi kimlerin teslim alabileceği bilgisi edinilmekte bu bilgi doğrultusunda hareket etmekteyiz. (Aksi bir durum oluştuğunda  mutlaka velimiz ile iletişim kurulmaktadır.)

*ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRME SİSTEMİ: Öğrencilerimiz verdiğimiz eğitimden ne kadar faydalanabilmiş ? Hangi konularda desteklenmeye ihtiyacı var?  gibi sorular çocuklarımızın eğitimdeki ilerlemelerinde büyük önem arz etmektedir. Bizler öğrendiğimiz kavramları içeren ve belirli zamanlarda uyguladığımız değerlendirme yöntemimizle öğrencilerimizin durumlarını kontrol edebiliyor ve  çocuklarımızın bir sonraki eğitim düzeyine tam olarak hazırlanmaları için onları gerekli konularda destekliyoruz.

*KURUM PSİKOLOĞU VE UYGULANAN TESTLER: Eğitim sadece zihinsel gelişimin desteklenmesinden oluşan bir etkinlik değil bütün gelişim alanlarının birbiriyle paralel oranda desteklenmesiyle ilerleyen ve hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu sürecin henüz başında olan öğrencilerimiz için duygusal desteğin ne denli önem arz ettiğini , eğitimde ve sağlıklı nesillerin yetişmesinde psikolojinin ne denli etkili olduğunu bilmekteyiz. Kurumumuzda bizleri bu yönde destekleyen psikoloğumuz ile çocuklarımızın gelişimlerini takip etmekte, uygulanan testler sonucunda en doğru desteği vermekteyiz. Bu testler dikkat testleri, gelişim alanlarında göre öğrenci takip testleri, okula başlama döneminde okul olgunluğu testi , çocuğumuzun duygusal gelişimi ve iç dünyası hakkında bizlere ipucu veren projektif testlerdir.

*ÖĞRENCİ    TAKİP SİSTEMİ: Öğrencilerimizin gün boyu neler yaptığını , derslerinde nasıl bir performans sergilediğini öğretmen veli iletişim defterlerimizle takip edilebilir kılmaktayız. Her gün velilerimize ulaşan defterlerimizle öğretmen-veli iletişimini sağlıklı boyutlara taşımakta , verdiğimiz eğitimi sadece okul ile sınırlandırmayıp bütün yaşamımıza yaymaktayız.

*DOĞAL VE SERTİFİKALI TEMİZLİK ÜRÜNLERİ: Sağlıklı bir nesil için okulumuzda çocuklarımızın şahsi temizliklerinde ve kullandıkları bütün ortamların temizliğinde tamamen doğal ve sertifikalı temizlik ürünler  kullanmaktayız.

*YEMEKLER: Çocuklarımıza, hijyen mutfak şartlarında kurumumuz tarafından hazırlanan , sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Gıda mühendisimizin oluşturduğu listelere göre hazırlanan yemek listelerimiz uygun kalori hesabına göre oluşturulmakta ve sizlere aylık olarak ulaştırılmaktadır.

*AYLIK PLANLAR VE TOPLANTILAR: Öğretmenlerimizin uygulayacakları planları baz alarak hazırlamış olduğu aylık programlarda öğrencilerimizin bir ay boyunca neler öğreneceğini takip edebilir, aile katılımı gerektiren durumları önceden bilerek ön hazırlık yapma şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca aylık olarak düzenlenen veli toplantılarımızla çocuğunuz hakkında bilgi alabilir sınıftaki durumunu öğrenebilirsiniz.