Değerlerimiz

Değerlerimiz

 

Dürüstlük:  Bizler gerek veli gerek öğrenci gerekse dış paydaşlarımızla kurduğumuz diyalog ve ilişkilerde dürüst davranmanın ne denli önemli olduğunu kavramış ve bu önemli ilkeyle  eğitim yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen bir kurumuz.

Merhamet : Çocuklarımız için evden , anne-babadan ayrılmanın ne kadar önemli olduğunu bilerek , onlarla ve değerli velilerimizle empati kurarak eğitimlerimize devam etmekteyiz. Vicdan ve merhametin çocuk gelişimindeki yerini ve önemini kavrayan personelimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Eşitlik : Tüm çocuklarımıza ve velilerimize verdiğimiz hizmette aynı titizlikle davranmakta , ihtiyaçlarını ve farklılıklarını bilerek ulaşılmak istenen noktaya doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz.

İşbirliği: Çocuklarımızın daha iyi eğitim alması, eğitimden en üst düzeyde faydalanması için aynı paydada buluştuğumuz eğitim kurumları ve bütün ailelerimiz ile her zaman iş birliği içerisinde çalışmaktayız.

Samimiyet: Söz konusu öğrencilerimiz sağlığı, eğitimi gibi bütün hayatlarında etkisi kalıcı olan durumları tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmayı bir borç bilmekteyiz.

Saygı: Kurumumuzda hizmet alan ve hizmet veren herkese, bütün eğitim kurumlarına kurumumuza verdikleri emekten dolayı saygılı davranmayı kendine ilke edinmiş bir eğitim kurumuyuz.

Çocuklarımızın gelişimi bizim için esastır:  Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları, aldıkları eğitimi en iyi şekilde kullanmaları için elimizden gelen her türlü desteğe hazırız. Bizler çocuklarımızın menfaati için onlara faydalı her kurumla iş birliği içerisinde çalışır ve gelişimleri için en iyi , en doğru olan atılımları yapmakta zaman kaybetmeyiz.

 

"Her çocuk bizim için özeldir":  Bütün çocuklarımız  farklı kişilik özelliklerine, ilgi, yetenek ve farklı öğrenim yapılarına sahiptir. Her çocuğa bireysel potansiyeline göre, öz güvenini kaybetmeden kendi hedeflerine ulaşabilmesi üzerine bir eğitim anlayışında hareket ediyoruz.

Sorumluluğumuzun;  çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen dünyaya milli ve manevi değerlerini koruyarak uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmek olduğuna inanıyor ve Özel İlk Eğitim Çocuk Evi olarak siz değerli velilerimize bu bilinçle hizmet veriyoruz.